Durak Reklamları ve Raket Reklamları | Antalya Durak Reklamları

Reklam, pazarlama karması içerisinde tutundurma faaliyetleri içerisinde yer almaktadır. Tutundurma, markaların tanıtım ve satış yapmak için kullandığı bir kavramdır. Tanıtım sayesinde marka farkındalığı artar ve tüketicilerin markanın hizmetlerinden haberi olur.
Reklam yayınlama yerlerinden biri olan açıkhava reklamcılığı, markaların yazılı ve görsel mecralardan sonra en çok reklam verdiği mecradır. Televizyon reklamları ve diğer mecralar olan radyo, gazete ve dergi reklamları tüketicileri etkilemek için reklam verenlere yetmemektedir. Değişen anlayış ile birlikte aile yapısı ve yaşantısı dolayısıyla sosyal çevre ve iş yaşamı da bu durumdan etkilenmiştir. Toplumda çok okuyan ve çalışan bireylerle karşılaşmaktayız. Tüketiciler evde daha az vakit geçirmektedir. Her gün iş, okul vs sebeplerle evden dışarı çıkmaktadır.
Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte tüketiciler daha bilinçlidir ve markalar hakkında detaylı araştırma yapmaktadır. Markalar da tüketicilere ulaşmak bütün yolları kullanmaktadır. Bu yollardan biri olan açıkhava reklamcılığı sayesinde tüketiciler markalar ve hizmetlerinden haberdar olmaktadır.
Açıkhava reklamcılığının en önemli ürünlerinden olan durak & raket reklamları, marka ve tüketici arasındaki etkileşimi arttırmaktadır.

Durak & Raket Reklam Özellikleri

Durak & raket reklam özelliklerini incelerken 2 kavramı ayrı değerlendirmek gereklidir. Durak reklamları, adından da anlaşılacağı üzere otobüs ve metro duraklarında kullanılan reklam çeşitleridir.
Tüketiciler, her gün evden işe ya da okula gitmektedir. Bu yolcukların büyük bir çoğunluğu, toplu taşıma hizmetleri tarafından sağlanmaktadır. Markalar, duraklara ürün ve hizmetlerinin reklamlarını vererek tüketicilere ulaşmaktadır. Durak reklam ölçüleri standart boyuttadır. 118x178 cm ölçülerinden olan durak reklamları, bütün il ve ilçelerde kullanılmaktadır.
Raket reklamlar, şehirdeki stratejik noktalarda kullanılmaktadır. Reklam, doğası gereği ne kadar fazla tüketiciye ulaşırsa o derece etkili olmaktadır. Raket reklamlar, şehirde popülasyonun en fazla olduğu alanlara kurulmaktadır. Raket reklam, ergonomik yapısı sayesinde kalabalık ortamlara rahatlıkla kurulabilmektedir.
Raket reklam ölçüleri firmamız tarafından standart boyutunda sunulmaktadır. Dünya çapında genel geçer kabul olmuş raket reklam ölçüleri: 118x170 cm’dir. Raket reklam sayesinde markalar, şehrin bütün noktalarında marka faaliyetlerini yapmaktadır. Tanıtım, haber, bilgi, kampanya gibi bütün uygulamalar raket reklamlar ile yapılabilir.

Durak & Raket Reklam Kullanım Alanları

Firmamız ile iletişime geçildiğinde şehrin en önemli noktalarında bulunan durak & raket reklam seçenekleri için teklif alabilirsiniz. Durak ve raket reklamları, sektör fark etmeksizin bütün alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
Yeni açılan bir market, kampanya yapan bir mobilya, dil kursları, özel okullar gibi işler için satın alınabilen durak ve raket reklamları ile markanın tanıtımı en doğru şekilde yapılabilir. Özellikle durak reklamları, hitap edilen hedef kitleye ulaşmak için en etkili yöntemlerden biridir. Öğrencileri hedef kitlesi olarak bir markanın, açıkhava reklamcılığı kapsamında girmesi gereken mecra; durak reklamlarıdır.
Fiyat tanıtımı yapmak isteyen bir marka da mutlaka raket reklamları kullanmalıdır.